گیمبال چیست

اگر شما هم یک تصویر بردار و یا یک فیلمبرداری حرفه ای باشید و به دنبال ثبت تصویر و ویدیو های بی نقص باشید حتما با این مسئله برخورد کرده اید که بزرگ‌ترین مانع و دشمن شما در هنگام تصویربرداری و ضبط لرزش های پی در پی این است که با آن مواجه می‌شوید. امروزه با پیشرفت علم و فناوری و تکنولوژی راهکار های جذاب و کارایی برای این مسئله در نظر گرفته شده است تا شما بتوانید با صرف کمترین زمان به بهترین خروجی دست پیدا کنید و دیگر نگران این موضوع نباشید این مقاله را دنبال کنید تا پاسخ پرسش گیمبال چیست را بیابید.

5/5
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

گیمبال چگونه کار میکند

قبل از توضیح از نحوه کار گیمبال باید خاطرنشان کرد که تفاوت بزرگ و ارزشی که گیمبال برای فیلمبرداری آن به وجود آورده است قابلیت حمل و نقل آسان و همین طور استفاده سریع از این محصول جانبی اما پر کاربرد است. می پرسید چگونه؟

 

در گذشته برای اینکه لرزش ها را در تصویربرداری به حداقل ممکن برسانند از تجهیزات سنگین و با قابلیت نصب دشواری استفاده می کردند که از جمله آنها می توان به ریل های اشاره کرد.

شاید قبلا مشاهده کرده باشید که بر روی سطح زمین ریل هایی همچون ریل های قطار نصب می کردند و فیلمبردار به همراه دوربین بر روی ان حرکت می کرد که چون در تصویربرداری امروزی که نیاز به چابکی و چالاکی خاصی برای ثبت لحظات دارد این راهکار دور از ذهن است. به دلیل زمان زیادی که از فیلمبردار می گیرد و همین طور هزینه بالا برای حمل و نقل و نصب کردن که خود مسئله های بسیار بزرگی هستند.

اما در پاسخ به این پرسش که چگونه کار میکند باید توضیح داد گیمبال با توجه به اهرم بلندی که در انتهای خود دارد به فیلمبردار کمک می کند که دوربین را بسیار راحت تر حمل کنند و همینطور با توجه به طول اهرم تسلط بالایی در رفع و دفع لرزش ها  داشته باشد. با این فناوری می شود فیلمبردار نیمه حرفه ای و مبتدی تبدیل به یک فیلمبردار حرفه ای که تصاویر بی نقصی از لحاظ تکنیکی می گیرد شود.

 

محدودیت های گیمبال

 

اما خوب محدودیت هایی هم برای فیلمبردار دارد که با توجه به اضافه شدن وزن دوربین ها ممکن است کمی در طولانی مدت برای دست خسته کننده شود موجب آزردگی شخص شود ولی با توجه به خروجی خوب و درستی که می دهند می توان با تقسیم کردن فواصل زمانی فیلمبرداری از این مهم صرف نظر کرد.
یادتان باشد که شما بهترینید و لیاقت بهترینها را دارید.

سوالات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید

9361354642 (98+)

28426970 (021)