Warning: Declaration of ElementorPro\Modules\Posts\Skins\Skin_Content_Base::register_controls(Elementor\Widget_Base $widget) should be compatible with Elementor\Controls_Stack::register_controls() in /home/hidemoir/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/post-content.php on line 17

کوادکوپتر X11 Hornet سایما

کوادکوپتر X11 Hornet سایما از سری کوادکوپترهای رادیوکنترل این برند است. شرکت سایما واقع در «گوانگ دونگ» کشور چین به طراحی، تولید و آزمایش مدل‌های پروازی می‌پردازد. کوادکوپترها (Quadcopter) که با عنوان‌های (Quadrotor Helicopter) یا (Quadrotor) هم شناخته می‌شوند، در واقع هلیکوپترهایی چندموتوره هستند که توسط «چهار موتور» از زمین بلند شده و پرواز می‌کنند. کوادکوپترها به این دلیل در دسته‌ی هلیکوپترها قرار می‌گیرند که برخلاف پرنده‌هایی با بال ثابت مانند هواپیماهای مسافربری، بلندشدنشان از زمین توسط تنظیم‌کردن چند موتور و پرواز به‌صورت عمودی است. اولین کوادکوپتر توسط «لویی شارل برگه» فرانسوی در سال 1907 میلادی ساخته شد و مورد آزمایش قرار گرفت. امروزه این رشته‌ی علم پرواز از پیشرفت‌های بشری بی‌بهره نبوده و علاوه بر مصارف تجاری و تفریحی کوادکوپترها، اسباب‌بازی آن‌ها هم در اختیار کودکان علاقه‌مند قرار گرفته است.
5/5
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
کوادکوپتر X11 Hornet سایما

کوادکوپتر X11 Hornet سایما از خانواده کوادکوپترهای رادیوکنترل این کمپانی است. شرکت سایما مستقر شده در «گوانگ دونگ» کشور چین به طراحی، تولید و آزمایش این سری محصولات می پردازد.

کوادکوپترها (Quadcopter) که با عنوان‌های (Quadrotor Helicopter) یا (Quadrotor) هم شناخته می‌شوند، در واقع هلیکوپترهایی چندموتوره هستند که توسط «چهار موتور» از زمین بلند شده و پرواز می‌کنند.

کوادکوپترها به این خاطر در دسته‌ی هلیکوپترها قرار می‌گیرند که برخلاف پرنده‌هایی با بال ثابت مانند هواپیماهای مسافربری، بلندشدنشان از زمین توسط تنظیم‌کردن چند موتور و پرواز به‌صورت عمودی است.

نخستین کوادکوپتر به دست «لویی شارل برگه» فرانسوی در سال 1907 میلادی تولید شد و مورد آزمایش قرار گرفت. امروزه این رشته‌ی علم پرواز از پیشرفت‌های بشری بی‌بهره نبوده و علاوه بر مصارف تجاری و تفریحی کوادکوپترها، اسباب‌بازی آن‌ها هم در اختیار کودکان علاقه‌مند قرار گرفته است.

کوادکوپتر X11 Hornet سایما چهار موتور پروازی  دارد و به واسطه ی آن ها به حرکت خود ادامه می دهد. این چهار موتور به طریقی با هم هماهنگ شده‌اند که علاوه بر ثبات در هنگام پرواز، انعطاف‌پذیری کوادکوپتر را در مانورها به‌همراه دارند.

با وجود محافظ پره‌ها قابلیت استفاده از این کوادکوپتر در محیط‌های داخل و فضای باز وجود دارد. ناوبری فوق‌العاده ساده و باثبات در هنگام پرواز مدیون سنسور  تعبیه‌شده در این کوادکوپتر کوچک است.

طراحی ساده و مونتاژ آسان و چرخش 360 درجه از دیگر ویژگی‌های این کوادکوپتر محسوب می‌شود که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

 

استفاده از سنسور در کوادکوپتر X11 Hornet سایما به هنگام شروع پرواز بسیار حیاتی است. در فضای باز برای پرواز اولیه، با پرتاب‌کردن کوادکوپتر به هوا، سنسور ژیرو سبب ماندگاری کوادکوپتر در هوا شده و ناوبری ساده‌ای را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

سنسور ژیروسکوپ 6 محوره بیشتر برای بیان موقعیت چرخشی یک شی  در فضا استفاده می‌شود. این موقعیت حول سه محور X، Y و Z بیان می‌شود.

در واقع برای بیان موقعیت یک شی در فضا به 6 پارامتر جهت تعریف «مکان» و «وضعیت چرخشی» آن جسم نیاز است. «مکان» بسته به فاصله‌ی سوژه از محورهای X، Y و Z بیان می‌شود و میزان چرخش جسم حول هر کدام از این محورها «وضعیت چرخشی» شی را مشخص می‌کند.

به عبارت دیگر ژیروسکوپ‌های 6 محوره ترکیبی از یک ژیروسکوپ و یک شتاب‌سنج هستند که کنترل و هدایت مدل‌های پروازی را برای کاربر بسیار ساده کرده‌اند.

 

جمع بندی

کوادکوپتر سایما مدل X11 Hornet از یک باتری داخلی 3/7 ولتی با ظرفیت 200 میلی‌آمپرساعت بهره می‌برد. زمان لازم برای شارژ کامل این باتری 50 تا 60 دقیقه است که امکان 6 تا 8 دقیقه پرواز را برای کاربر فراهم می‌آورد.

برای هدایت کوادکوپتر یک ریموت کنترل بسیار خوش‌دست با فرکانس کاربردی ۲٫۴ گیگاهرتز در نظر گرفته شده است که به چهار عدد باتری قلمی نیاز دارد.

این ریموت کنترل هدایت کوادکوپتر را تا فاصله‌ی 20 متری میسر می‌کند. داشتن ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی مانند سنسور (6 Axis Gyroscope)، چرخش 360 و محافظ پره‌ها کوادکوپتر کوچک سایما را به یکی از کوادکوپترهای اسباب‌بازی بی‌نظیر تبدیل کرده است.

همین حالا با فروشگاه آنلاین آریا آرسی تماس بگیرید تا از جدیدترین محصولات ما با خبر شوید و همین طور از مشاوره تخصصی رایگان ما در هر مرحله از خریدتان بهره جویید.

سوالات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید

9361354642 (98+)

28426970 (021)