مقررات پرواز هلی شات

استفاده از هر وسیله ای که تکنولوژی و فناوری خاص و به روزی در آن گنجانده شده است مسلماً با محدودیت ها و موانع و تحت نظر یک سری مقررات و ضوابط است که هر کاربر حرفه‌ای باید عمل کند تا بتواند در چهارچوب درستی حرکت کند. ‏قطعات کوادکوپتر هم جزئی از این وسائل است و یک سری قوانین تحت عنوان مقررات پرواز هلی شات برای آن وجود دارد.

5/5
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

مقررات پرواز هلی شات در ایران چیست؟ در این بخش و به طور خلاصه فیزیک مکانها به محدودیت‌های پروازی کواد کوپتر می پردازیم تا شما هرچه بهتر بتوانید از این محصول استفاده کنید از مقررات پرواز های شات تخطی نکنید.

از فضاهایی که پرواز کوادکوپتر در آن با ممنوعیت روبه روست میتوان به مورد های زیر اشاره کرد. از مهمترین آنها باندهای پروازی است به دلیل ترافیک هوایی که در آنها وجود دارد و همچنین حساسیت حریم پروازی به هیچ عنوان نباید کواد کوپتر پروازی تان را به این حریم های پروازی نزدیک کنید چون با عواقب و خسارات جبران ناپذیر بعدی همراه است.

مکان های دیگر هم هستند که تحت کنترل تدابیر شدید امنیتی هستند و هیچ وسیله ای نباید امنیت آنها را به خطر بیندازد و به گونه ای حس شود که اطلاعات امنیتی آنها در شرایط رسوخ به بیرون مجموعه است. این قبیل مجموعه ها تحت عنوان سدها، پادگانها، ایستگاه پلیس و غیره که عکس برداری از آن ها تحت هر عنوانی و بدون هماهنگی توسط اشخاص ناشناس ممنوع است.

 

دیگر محدودیت های پروازی هلی شات

 

از محدودیت های دیگری که می توان برای پرواز هلی شات در نظر گرفت قطعا مراکز و مناطق باستانی و تاریخی حفاظت شده هستند که حفظ آن ها در شرایط خاصی صورت می گیرد نزدیک شدن به این تحریم‌ها می‌تواند احتمال ایجاد صدمه و تخریب آثار باستانی را به همراه آورد.

 

کمی کمی پیش تر از ممنوعیت پرواز در حریم نظامی صحبت کردیم و موضوعیت این مسأله به خاطر این است که علاوه بر این که از جانب آن مجموعه تصور می شود که اقدام به دزدی اطلاعاتی شده است ذکر این نکته جالب باشد که ان ها مرزی ۵۰۰ متری با محیط اطراف دارد کم کردن فاصله کواد کوپتر با این مرز اراده و تصور می شود که شما پهپاد جنگی و یا موشک هستید و به عنوان تهدید نظامی در نظر گرفته می شوید.

 

اخذ مجوز پرواز های شات

 

در ایران سامانه وجود دارد  تحت عنوان کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران که شما می توانید با مراجعه به آن و معرفی کواد کوپتر پروازی تان و بعد از شماره گذاری و پلاک گذاری تحت یک سری قوانین و مقررات مشخص است به صورت قانونی اقدام به فعالیت کنید.

سوالات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید

9361354642 (98+)

28426970 (021)